Porady

Do kogo po szybką pożyczkę?

Bez względu na to czy ktoś jest bogaty czy uboższy każdego z nas może spotkać nagła potrzeba zaciągnięcia szybkiej pożyczki bo oto pojawiła się możliwość zakupu jakiejś rzeczy po okazyjnej cenie albo ktoś zaczął się bardziej intensywnie upominać o spłatę długu. Osoby prywatne myślą czasem o znajomych lub krewnych, bo jest szansa pożyczenia pieniędzy bez dodatkowych opłat.

Mimo to znajomi lub rodzina nie zawsze chętnie pożyczają pieniądze. Poza tym zdecydowanie innego pożyczkodawcy będzie szukał przedsiębiorca – raczej zinstytucjonalizowanego. Jakie zatem będzie miał do dyspozycji instytucje. Od pewnego czasu pomogą mu nie tylko banki ale pozabankowe firmy pożyczkowe, choćby Vivus.

Dlaczego firmy pozabankowe?

Może zacznijmy od tego, że minęła już epoka ogłoszeń o pożyczkach wywieszanych na słupach, bowiem od ponad roku zarejestrowani pożyczkodawcy mają już nad sobą instytucję kontrolną, czyli Komisję Nadzoru Finansowego. Na dodatek wcale nie jest takie proste od marca ubiegłego roku jest założyć pozabankową firmę pożyczkową. Trzeba mieć minimum 200 000 złotych kapitału własnego by taką firmę założyć i te środki nie mogą pochodzić z depozytów klientów. W praktyce na starcie warto mieć ponad milion złotych.

Wprowadzony też został przelicznik ograniczający górną granicę opłat i oprocentowania. Te zasady okazały się pożyteczne, wyeliminowały bowiem większość hochsztaplerów i wzmocniły zadufanie klientów do pozabankowych firm pożyczkowych.

Natomiast najistotniejszym autem pożyczek zaciąganych w tych firmach jest to, że pożyczkobiorca (przedsiębiorca również) nie musi się rozliczać z tego na co te środki wydał. Poza tym niezwykle uproszczone zostały procedury udzielania pożyczek – czasem (nie tylko w wypadku szybkich pożyczek „chwilówek”) procedury wraz z przelaniem na konto trwają… kilkanaście minut. Na dodatek część firm nie wymaga posiadania zaświadczeń z ZUS, US i BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Szybkie pożyczki

Pozabankowe firmy pożyczkowe wcieliły w życie kilka pomysłów, które (chcąc nie chcąc) przejęła część banków. Najbardziej znanym są „chwilówki”, czyli pożyczki na niewielkie kwoty (np. do 2500 złotych) z krótkim (najczęściej 30 dni) terminem spłacania. Dodatkowo u wielu pożyczkodawców, klient który po raz pierwszy korzysta z usług danej firmy może pierwszą pożyczkę zaciągnąć za darmo – bez opłat i oprocentowania.

Wystarczy, że będzie pełnoletni (niektóre firmy wymagają minimum 21 lat), będzie posiadał dowód osobisty, konto w banku i numer telefonu.

Ocena: 5.00/5. z 1 głosów.
Please wait...


Skontaktuj się z nami

  • Godziny pracy:
  • Dni robocze: 6:00 - 19:00
  • Weekendy: 9:00 - 16:00

Bezpieczeństwo

ePożyczka. Wszelkie prawa zastrzeżone.